Sklep dla ceramików
Glina, szkliwa, piece, koła
ul. Kleczewska 52 Warszawa
www.ceramiq.pl/

Zamów szkliwa ceramiczne
Terracolor, Welte - szybka dostawa
Internetowy sklep dla ceramików
www.ceramiq.pl/Szkliwa

Piec do wypału ceramiki
poj. 15 - 150 l, holenderski "Keramikos"
sterowany elektronicznie ceny od 2599 zł
www.ceramiq.pl/Piece

Koło garncarskie Venco
Elektryczne, profesjonalne, ciche
za 6838 zł - dostawa 48h
www.ceramiq.pl/Kolo_venco

Zadaniem artysty jest stworzyć przekaz czytelny dla odbiorcy sztuki

Każdy z nas postrzega dzieło i odczytuje jego symbolikę w sposób indywidualny. Zadaniem artysty jest stworzyć taki przekaz, aby stał się czytelny dla odbiorcy sztuki. Jeżeli tak nie jest, to celowość naszego działania jest wątpliwa. Twórcy wyrażający swoje myśli i przeżycia w języku wizualnym - zupełnie innym od literackiego - niechętnie godzą się na opis swoich prac w mowie lub piśmie. Moja wyjątkowa pozycja polega na tym, że jestem nauczycielem akademickim, dlatego muszę pewne sprawy wyjaśniać. Zacznę od siebie"

Istotą mojej pracy jest wybór jednej lub dwóch póz, które następnie przeobrażam. Na tej kanwie powstał cykl rzeźb naturalnej wielkości pt. "Najemnicy" "Ona" i "Nadzieja" (fot. Można się z nimi zapoznać przeglądając katalog wystawy. Ten najnowszy zestaw pt. "Nadzieja" jest tematem mojej wystawy w Bolesławcu. Punktem wyjścia moich rzeźb są odlewy wykonane w skali 1 : 1, zaś całość to efekt mojej 4-letniej pracy, łącznie z sobotami i niedzielami. To cztery lata mojego życia! Nie wiem, ile osób np. oglądając "Najemników" wiedziało o tym, że te przykucnięte postacie są odlewem mojego ciała - tam przeobrażałem siebie. Czasami warto się zastanowić nad tym jak my sami ulegamy metamorfozie - gdzie jesteśmy sobą, a w którym miejscu zatraciliśmy swój idealny wizerunek poprzez ubiór, kolor, wyuczone gesty, słowa" Czy nasze jestestwo ukryte jest tylko w oczach i liniach papilarnych..."

Na wystawie pokazuję tylko stojące postacie: mężczyzn i kobiet, które w sumie stanowią tę samą postać - człowieka. Symbolika tego przeobrażenia kryje się nie tylko w kolorze i ubiorze zmieniającym nasz wygląd, ale także w naszej postawie - wszak nie tylko szata zdobi człowieka. Ona i On są wzajemnym dopełnieniem się - zamknięte i otwarte oczy, dłonie, usta, gest dawania i brania, itd" stawiam tutaj na ludzi mocnych, którzy mają coś do zaoferowania. W moich rzeźbach można dostrzec zarówno Egipt, Grecję, Rzym jak i nowożytność, ale nie to jest moją inspiracją. Ja nie uciekam od swoich korzeni, od tego co jest we mnie. Mam nadzieję, że przy całym tym zmieniającym się świecie, nasze dobro tkwiące w nas, będzie wykorzystane dla dobra innych ludzi i nas samych. Kluczem mojego przekazu zawartego w tytule wystawy pt. "Nadzieja" są słowa zawarte w katalogu, które zapisałem jeszcze przed realizacją projektu. Ta glina wyjęta z ziemi jest moim życiem, ręką, pulsem i pytaniem - dokąd zmierza świat..." jest też nadzieją "że dzieci nasze przed czasem nie staną się starcami, obudzone krzykiem niewinności."

poprzednia strona 26 z 77 następna strona

Skocz do strony: nr 1 , nr 2 , nr 3 , nr 4 , nr 5 , nr 6 , nr 7 , nr 8 , nr 9 , nr 10 , nr 11 , nr 12 , nr 13 , nr 14 , nr 15 , nr 16 , nr 17 , nr 18 , nr 19 , nr 20 , nr 21 , nr 22 , nr 23 , nr 24 , nr 25 , nr 26 , nr 27 , nr 28 ,