Sklep dla ceramików
Glina, szkliwa, piece, koła
ul. Kleczewska 52 Warszawa
www.ceramiq.pl/

Zamów szkliwa ceramiczne
Terracolor, Welte - szybka dostawa
Internetowy sklep dla ceramików
www.ceramiq.pl/Szkliwa

Piec do wypału ceramiki
poj. 15 - 150 l, holenderski "Keramikos"
sterowany elektronicznie ceny od 2599 zł
www.ceramiq.pl/Piece

Koło garncarskie Venco
Elektryczne, profesjonalne, ciche
za 6838 zł - dostawa 48h
www.ceramiq.pl/Kolo_venco

Grupa artystów ceramików ze wschodu w Warszawie

Samodzielność Stowarzyszenia od roku 1990 pozwoliła na oficjalne przyjęcie w poczet nowych członków artystów z zagranicy, co wcześniej nie było możliwe. Przyjęto wtedy starych przyjaciół ceramików z Niemiec, poznanych podczas pleneru w Römhild w 1981 roku, którzy w latach 80. pomagali ceramikom z Keramosu. Obecnie Stowarzyszenie ma w swoich szeregach również liczną grupę artystów ceramików ze wschodu, m.in. z Białorusi i Ukrainy. Stowarzyszenie Artystów Ceramików Keramos, którego celem jest rozwijanie zamiłowania do sztuki ceramicznej oraz integrowanie artystów różnych narodowości poprzez wymianę doświadczeń i prezentację dorobku na wspólnych wystawach, realizuje liczne wystawy w Polsce. W ubiegłych latach Keramos zorganizował dwie wystawy w Niemczech (Berlin i Fürstenwalde). Od 1993 roku, co dwa lata, siłami Keramos przygotowuje się międzynarodowe wystawy ceramiki. W 2005 roku Warszawie odbyło się już siódme Biennale, w którym wzięło udział kilkudziesięciu artystów ceramików z Polski, Niemiec, Szwecji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Mołdawii, Łotwy i Rosji.

Warto wspomnieć o wskrzeszonej przez grupę zapomnianej już w kraju umiejętności toczenia na kole garncarskim. Z inicjatywy Tadeusza Waltera " po jego powrocie z Indii na początku lat 80 grupa specjalizowała się w dalekowschodnich metodach przygotowaniach gliny.

Na wystawie prezentowano naczynia, które formowane na kole pokryte były specjalnie dobranym szkliwem. Cała uwaga skupiona była na formie. Szkliwo i barwa podkreślały jedynie kształt i cechy tworzywa.

W grupie zdecydowanie wyróżnia się Magdalena Winiarska-Gotowska , artystka o predyspozycjach rzeźbiarskich, przy tym jednak dobrze obznajomiona z problematyką technologii szkliw, a to dzięki współpracy z Wandą Golakowską Projektuje niezwykłe kompozycje rzeźbiarskie, tradycyjne formy naczyniowe o niezwykłych i skomplikowanych glazurach.

poprzednia strona 20 z 77 następna strona

Skocz do strony: nr 1 , nr 2 , nr 3 , nr 4 , nr 5 , nr 6 , nr 7 , nr 8 , nr 9 , nr 10 , nr 11 , nr 12 , nr 13 , nr 14 , nr 15 , nr 16 , nr 17 , nr 18 , nr 19 , nr 20 , nr 21 , nr 22 , nr 23 , nr 24 , nr 25 , nr 26 , nr 27 , nr 28 ,